W jaki sposób wyposażyć domową apteczkę?

Posted on 08/09/2021 11:13am

Oczywiste jest, iż w każdym domu powinna się taka znajdować, by w przypadku pilnej potrzeby, choroby lub urazu móc bezzwłocznie pomóc sobie lub innym.


Domowa apteczka powinna być zamknięta lub powinna znajdować się na tyle wysoko, aby była niedostępna dla maluchów.


Miejsce to musi być mało słoneczne.

Zainteresowały Cię informacje (https://stojo.pl/kategoria-produktu/kubek-stojo-pocket) przedstawione w naszym poście? Bardzo miło zatem będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Czekamy na opinię!

Wilgoć i nadmiar ciepła może niedobrze wpływać na trwałość medykamentów czy też środków opatrunkowych. leki powinniśmy trzymać w oryginalnych opakowaniach razem z ulotkami, aby w każdej chwili móc przypomnieć sobie metodę dawkowania. Nie zapominajcie o tym, by raz na jakiś czas sprawdzić terminy ważności lekarstw zgromadzonych w apteczce. Te, jakie są przeterminowane muszą zostać zutylizowane w specjalnych miejscach.
nastolatki
Author: IBSS BIOMED,
Source: IBSS BIOMED,


Jakie środki powinny znaleźć się w domowej apteczce? Z pewnością wszelkie środki opatrunkowe - opaska podtrzymująca opatrunki - zobacz więcej -. Powinniśmy mieć nożyce z zaokrąglonym czubkiem, którymi można bez ryzyka rozciąć odzienie wokół rany. Nieodzowny jest działający termometr. Przydatne będą także wszelakie preparaty używane przy obrzękach - żele oraz płyny. W każdym domu musimy znaleźć specyfik do dezynfekcji - płyn na otarcia oraz odparzenia albo zasypka. Najczęściej bodaj wykorzystywane lekarstwa to leki przeciwbólowe, bez których nie wyobrażamy sobie żywota. Pamiętajmy o tym, że mnóstwo farmaceutyków znieczulających będzie równocześnie przeciwgorączkowe działanie.


Dobrze mieć w zasięgu ręki również jakieś łagodne farmaceutyki na przeziębienie, syropy przeciwkaszlowe, krople na nieżyt nosa. Co na trawienie? Idealne będą krople żołądkowe czy też herbatki ziołowe wspomagające pracę układu trawiennego.

Tags: woda, leki, środki