W jakich sprawach mogłaby dopomóc nam mięta i dlaczego jest idealna dla ludzkiego ciała?

Posted on 24/12/2022 7:32am

Jest to zioło bardzo znane oraz łatwe w uprawie, jakie mogłoby mieć także bardzo dobry wpływ na Twoje zdrowie. Jej liście posiadają białko i węglowodany, a oprócz tego jest ona bogata w wapno oraz magnez.
pies, psy, zoologia
Author: Forsaken Fotos
Source: http://www.flickr.com


Mięta zielona zwana również pieprzową to także bogate źródło niacyny A i B3. Jeśli chodzi o moc działania zioła, to nie ma znaczenia czy też jest to mięta suszona, czy świeża. Posiada ona przede wszystkim wpływ na procesy trawienne ludzkiego ciała, co jest niezwykle istotne, jeśli pragniemy troszczyć się o właściwą sylwetkę. Jej liście zwiększają pobudzają wytwarzanie żółci i przyspieszają pracę jelit. Jej liście są stosowane w zaburzeniach trawiennych, w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych. Liście mięty posiadają również działanie antybakteryjne i nieznacznie uspokajające. Gdy chorujemy na przypadłości brzucha, napar z mięty powinien być początkową rzeczą, o jakiej pomyślisz. Taki napar zniweluje bóle i może pomóc Twojemu ciału uporać się z kłopotami jelit.


Najpopularniejsza jest herbatka miętowa, jaką można by podawać zarówno na zimno jak i na gorąco. W zimie to idealna herbata rozgrzewająca, z kolei w okresie letnim doskonale ugasi Twoje pragnienie. Napar miętowy to przyjemny oraz orzeźwiający smak, pozostawiający w ustach odczucie świeżości. Jest to napój, który jednocześnie orzeźwia oraz przeciwdziała senności. Niewiele ludzi wie, że świeże albo suszone liście mięty można dodać do twarogu czy sałatek.
Wtedy potrawa nabierze wyjątkowo ciekawy zapach i smak. Warto również mieć w pamięci, aby wrzucić parę listków mięty do wrzącego mleka. Zapobiegnie to jego zwarzeniu. Liście mięty można by również żuć.

Tags: smak, samopoczucie, problem