Wzrok wydaje się być naszym najważniejszym zmysłem - powinniśmy zatem dbać o niego przez całe życie

Posted on 29/01/2021 7:42am

Każdy człowiek jest świadom tego, że bycie niewidomym, to niebywale ciężka spawa. życie bywa wówczas wielkim wyzwaniem.
Dr hab. N. med. Maciej Kielar
Author: Medicover
Source: Medicover


Dlatego musimy troszczyć się o swój wzrok oraz kontrolować go raz na jakiś czas.


Jeżeli myślimy o trudnościach z widzeniem, to najczęściej przychodzą nam na myśl dla przykładu pogłębiające się minusy albo jaskra. Jednak, są też inne schorzenia, które są w stanie pogarszać nasz wzrok. Jest to tak zwany stożek rogówki.

Jeżeli pragniesz uzyskać pokrewne informacje na prezentowany wątek, to najpierw zobacz tutaj oraz przenieś się do tekstu (http://www.optegra.com.pl/kliniki-optegra/klinika-lodz/), a odnajdziesz tam szereg nowych wiadomości.

Czasami nie jest on rozpoznawalny przez doktorów. Najbardziej zauważalnym objawem bywa swędzenie oraz łzawienie oczu. Przypisuje się te symptomy niestety zbyt często alergiom oraz klimatyzacji czy ogrzewaniu. Dodatkowo, nie w każdym gabinecie okulista jest w stanie zweryfikować obecność tej choroby. Niezbędny jest fachowy sprzęt zwany topografem rogówki. Sygnałem dla okulisty może być coraz większy astygmatyzm i wielki kłopot w dobraniu odpowiednich okularów. Z biegiem lat objawy będą się pogłębiać. Dlatego osoby, które mogą podejrzewać u siebie stożek rogówki powinny iść na odpowiednie badania. Istnieją dwa sposoby leczenia. Oba są powiązane z zabiegiem. Wybór sposobu uzależniony jest od stopnia rozwinięcia choroby. Zabiegi nie są inwazyjne.

Jeżeli zaintrygowały Cię informacje przedstawione na tej witrynie, to na pewno przypadną Ci do gustu też dalsze informacje, które opracowaliśmy w linku pod spodem.

Są także bezbolesne. Trwają maksymalnie 15 minut.
Jeśli mieszkamy na południu Polski i chorujemy na stożek rogówki Kraków posiada kilka fachowych klinik, które podejmą się leczenia. Wystarczy zadzwonić i umówić się na termin zabiegu. Odzyskamy po nim ostrość widzenia i radość życia.

Tags: sprzęt, badania, życie, zysk, lekarza