Rozwój usług stomatologicznych jest dostrzegany, mimo to ciągle niezbyt dbamy o zęby

Posted on 04/09/2019 1:09pm

W trendach stomatologicznych, a takie chyba rzeczywiście istnieją, możemy obecnie zaobserwować pewne ciekawe zjawisko: wciąż niezbyt dobrze dbamy o higienę jamy ustnej, lecz za to dość chętnie przeprowadzamy zabiegi w dziedzinie stomatologii estetycznej.

Sposób na białe zęby
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Dosadnie mówiąc, przeprowadzalibyśmy te zabiegi, gdyby choroby zębów nie były w tym przeszkodą. Ponieważ wybielanie zębów robi się na zdrowych zębach, na dodatek zębach oczyszczonych z osadów oraz kamienia. Z tym już jesteśmy trochę do tyłu. Ogólnie mamy chęci, ale ciężko przejść do czynów z powodu tego, że czyny musiałyby skoncentrować się na higienie, pielęgnacji i regularnych odwiedzinach u stomatologa. A nawet tych wizyt, po prostu kontrolnych, ciągle się trochę boimy. W związku z powyższym często bywamy skłonni wybielać zęby w domu przy wsparciu podejrzanych substancji zamiast skorzystać z wybielania stomatologicznego. Brak higieny stoi też na przeszkodzie implantacji. Tymczasem regularne wizyty u stomastomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/higienizacja-zebow/)podstawą, szczególnie, że nie ma z tym dużych kłopotów, w każdym miejscu więc spotkamy odpowiedniego specjalistę, jak stomatolog Katowice.

Jak jednakowoż nie za bardzo troszczymy się o zęby i jest już trochę dla nas zbyt późno, to co jesteśmy w stanie zrobić? Istnieją dwie możliwości: implanty i protetyka - Co ważne, implanty wymagają pielęgnacji. W przenośni orprotetyka bielany - wizytówka internetowa-> www.ratynscystomatologia.pl/leczenie/protetyka -wnie. Zaniedbania higieniczne są jednymi z bardziej istotnych przeciwwskazań w implantacji. Dlaczego? Z tego powodu, że zaniedbania prędzej czy później będą skutkować chorobami zębów (tych, jakie pozostały - naturalnych) i przyzębia. W rezultacie implanty, a faktycznie ich mocowanie, może ulec osłabieniu, a to z kolei prowadzi do następnych powikłań.zęby
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie implanty to protetyka, z której jesteśmy w stanie korzystać w sumie niezależnie od naszego zaangażowania w czyszczenie zębów oraz profilaktykę stomatologiczną. Tu zdecydowanych higienicznych przeciwwskazań właściwie nie ma, lecz każdy świadomy pacjent musi wiedzieć, że i protezy, jakie są zaniedbane, krócej się utrzymają, a choroby innych zębów mogą prowadzić do konieczności dalszego protezowania. A efekt końcowy z łatwością jesteśmy w stanie sobie wyobrazić: ruchoma proteza, typowa sztuczna szczęka bez blokad - w postaci implantów. W takiej sytuacji ciężko powiedzieć o pełnym komforcie.

Tags: zęby, implanty, wybielanie zębów, stomatolog, dentysta