Życie w ciągłym biegu nikomu dobrze nie służy. Jak zwalczyć z tym związany stres?

Posted on 07/10/2018 7:14am

Nawał zadań, ogromne raty kredytu hipotecznego, problemy w pracy sprzyjają nieustannemu stresowi. Kiedy podczas urlopu nie możemy się odpowiednio uspokoić, powinniśmy wypracować odpowiedni sposób radzenia sobie z niepotrzebnym stresem. Jak efektywnie odzyskać równowagę?
apteka
Author: alcuin lai
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej stresogennych miejsc pozostaje praca. Wiedzą o tym pracownicy wyższego szczebla, szczególnie, jeśli znajdują się w działach marketingu. Również dziennikarze zdają sobie sprawę, że praca do wykonania „na już”, a najchętniej „na wczoraj” nie sprzyja spokojnemu wypoczynkowi po jej skończeniu. Czasami nie mamy nawet chwili na posiłek. Musimy szybko podejmować strategiczne decyzje. Jak pokonać stres w takich sytuacjach? Najpierw musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie możemy nakładać na siebie zbyt wielu obowiązków i odpowiedzialności.Nie wszystkie rzeczy zależą od nas. Nie walczmy z wiatrakami, starajmy się trochę zdystansować. Nie dopuszczajmy również do siebie emocji. Zachowujmy się chłodno, rzeczowo i profesjonalnie. Płacz nic nie pomoże. Tylko dokładna analiza pozwoli nam znaleźć rozwiązanie. A jak wiemy nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeżeli chcemy odpowiednio pokonać stres związany z miejscem pracy, nie zabierajmy obowiązków służbowych do domu. W zaciszu domu powinniśmy czuć się jak we własnej twierdzy. Nieproszeni goście nie są mile widziani!

Jak pokonać stres w życiu osobistym? Ogromny kredyt, kłopoty w szkole naszych pociech, brak zadowolenia z partnera? To wyjątkowo skomplikowane tematy. Sprzyjają stresowi... Przede wszystkim nie wpadajmy w panikę. Odprężmy się przez parę chwil. Spokojnie zastanówmy się, w jaki sposób stawić czoła wszystkim niedogodnościom. Na pewno uda nam się odszukać plan B, wtedy, gdy plan A okazał się bezskuteczny. Nie powinniśmy zamykać się na potrzeby innych ludzi. Spójrzmy na sprawę z innej perspektywy. Pamiętajmy o optymizmie. Otwarte myślenie to podstawa do rozwiązania problemów. Warto poczytać o tym na http://www.swiatleku.pl/aktualnosci/czy-wiesz-jak-okielznac-stres (http://www.swiatleku.pl/aktualnosci/czy-wiesz-jak-okielznac-stres).


Jeśli innym się to udaje, to dlaczego nam ma się coś nie udać? Nie jesteśmy sami. Wokół nas są życzliwi ludzie, jakim bardzo zależy na naszym szczęściu. Doceńmy to wreszcie. O tym, jak pokonać stres, powiedziano już bardzo dużo. Każdy ma własną receptę. My również powinniśmy opracować swój własny sposób. Dzięki temu uda nam się zwalczyć największe przeciwności losu. Dlaczego się denerwujemy? Stres w niczym nam nie pomoże!

Tags: ludzie, problemy, kredyt, kłopoty