Z czym do laryngologa?

Posted on 18/06/2019 7:21am

Laryngolog jest doktorem, trudniącym się diagnostyką i leczeniem chorób nosa, ucha, gardła oraz krtani a także innych organów szyi oraz głowy.


zdrowie - kadr
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Jego specjalnością są między innymi schorzenia ucha i Kości skroniowej, schorzenia w obszarze nosa a także przynosowych zatok, a także stany chorobowe jamy ustnej, gardła, krtani oraz tchawicy. Specjalista laryngologii diagnozuje a także kuruje także choroby przełyku, oskrzeli, głowy, szyi jak też struktur przyległych.


Smaczny posiłek - szczęśliwe dziecko
Author: Media Forum
Source: Media Forum
Laryngologia, nazywana także otolaryngologią, jest jedną z powyżej czterdziestu głównych specjalizacji medycznych.

Wejdź do serwisu oraz dowiedz się tutaj, czy nasz podobny artykuł będzie interesujący. Będzie nam też niezmiernie przyjemnie, jeżeli pozostawisz komentarz.

Lekarz laryngolog określany bywa też niekiedy tytułem "chirurga szyi i głowy". Dysponuje on odpowiednią wiedzą jak też umiejętnościami z obszaru diagnostyki i leczenia schorzeń owych struktur, które znajdują się w obrębie szyi i głowy, a więc głównie nosa, ucha oraz przynosowych zatok, a także jamy ustnej, gardła oraz krtani. Laryngolog prowadzi też ocenę i leczenie schorzeń, zachodzących w obrębie tchawicy i oskrzeli. Obszar postępowań laryngologa obejmuje również choroby narządów zmysłów, takie jak zakłócenia równowagi, słuchu, smaku oraz węchu, a także choroby nerwów czaszkowych razem z diagnostyką jak też kuracją zaburzeń przełykania i obwodowej postaci zespołu snu z bezdechami sennymi.


poradnia laryngologiczna Poznań najczęściej zajmuje się leczeniem pacjentów z bólem a także stanami zapalnymi ucha, a także z uczuciem zatkania oraz uporczywymi usznymi szumami. Na laryngologiczną konsultację powinny się też zgłosić pacjenci z niedosłuchem, krwawieniem z nosa a również długotrwałym zapaleniem krtani.

Tags: czas, Kości, poradnia, chirurg, chorzy