Z jakich usług można skorzystać u stomatologa i dlaczego należy troszczyć się o zdrowy uśmiech?

Posted on 15/10/2020 10:05am

Doskwiera Ci bolenie zębów, próchnica, przebarwienia zębów, a także zaburzenia narządu żucia, braki zębowe lub złamanie zęba? Pójdź do najlepszego dentysty, a będziesz mógł/mogła cieszyć się pięknym uśmiechem na co dzień. Jedną z usług jakie polecają dentyści są operacje stomatologii estetycznej, które umożliwiają osiągnąć efekt ładnego i zdrowego uśmiechu.

W
stomatolog
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
biurach w Katowicach można korzystać z operacji takich jak przykładowo: wybielanie zębów metodą nakładkową albo przy pomocy lampy LED, a także licówki (porcelanowe albo kompozytowe). Operacje te umożliwiają zmianę kształtu zębów, polepszenie małych zaburzeń w linii uśmiechu, a także zamknięcie diastem (przestrzeni miedzy zębami). Dodatkowo dentysta Katowice (sprawdź na stronie: ) robi korony cyrkonowe i mosty, które są dodatkami protetycznymi o wysokiej jakości i estetyce. Dzięki nim można uzupełnić braki zębowe (mosty) albo odrestaurować już dosyć zniszczone korony zębów m.in. po leczeniu kanałowym. Etapy konstruowania pracy protetycznej (korony) polega na skanowaniu za pomocą komputera filaru zęba, a potem na wycinaniu gotowej korony przez komputerowo prowadzoną frezarkę. Prace tworzone w takim systemie cechuje dobra precyzja i rzetelność. Każda z operacji posiada też certyfikat autentyczności. Dodatkowo dentysta stomatolog legnica Katowice wykonuje profesjonalne implanty , operacje plastyki dziąseł, operacje pozwalające na przedłużenie kliniczne korony zęba, poprawiające wygląd uśmiechu oraz odbudowę kompozytową.W branży stomatologii zachowawczej gabinet stomatologiczny Katowicetrudni się leczeniem próchnicy i odbudową zębów. W gabinecie najbardziej uznanych dentystów prace wykonuje się nowoczesnymi materiałami kompozytowymi, które umożliwiają zaoszczędzić zdrowe tkanki zęba, a tym samym zapewnić najlepszy skutek estetyczny rekonstrukcji. Do każdorazowego zabiegu oferowane jest znieczulenie. Gabinet stomatologiczny Katowice oferuje wykonywanie nowych wypełnień ultradźwiękowych. Rzadko spotykana formuła zakładania wypełnienia, czyli przy pomocy końcówki ultadzwiękowej zapewnia doskonałe przyleganie materiału do ścian zęba, kondensację oraz twardość wypełnienia. W rezultacie otrzymujemy wypełnienie o dużej estetyce, a także wytrwałości bez skutków ubocznych w postaci nadwrażliwości pozabiegowej.

Dentysta (zobacz witryna internetowa) Katowice proponuje również zabiegi protetyczne, które jest leczeniem polegającym na uzupełnieniu wypełnieniu zębów. Gabinet stomatologiczny Katowicezawsze stara się zaplanować takie odbudowy protetyczne, po to by w zupełności zadowolić oczekiwania pacjentów i zagwarantować radość z życia. W gabinecie stosowany jest bogaty zakres uzupełnień protetycznych, dostosowany do indywidualnych oczekiwań pacjenta.
Gabinet Stomatologiczny w Katowicach proponuje także profesjonalne zabiegi profilaktyczne. Zaprasza na zabiegi jamy ustnej w połączeniu z instruktażem higieny.

W ramach profilaktyki gabinet wykonuje skaling, czyli zabieg polegający na usuwaniu zbędnego kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków. Warto dodać, że zabieg ten jest mało bolesny i powinno się go wykonywać raz w roku.

Do tego w propozycji odnaleźć można piaskowanie, tzn. mechaniczne czyszczenie nawierzchni zębów przy pomocy strumienia drobnoziarnistego piasku. Wykorzystywany jest z reguły jako dopełnienie zabiegu skalingu, a także polecany jest przy leczeniu się aparatami ortodontycznymi stałymi, jak również przed zabiegiem wybielania zębów.

Tags: wygląd, dentyści, pomoc