Zabiegi, jakie pomagają w sposób nieoperacyjny pozbyć się wstydliwego problemu

Posted on 02/02/2018 4:04pm

Nietrzymanie moczu bądź zbyt luźna pochwa to częste problemy intymne pań, jakie pojawiają się na skutek porodów, różnego rodzaju urazów bądź zwyczajnie w wyniku starzenia się.
Na szczęście współczesna medycyna, a konkretnie ginekologia estetyczna proponuje paniom wiele zabiegów.


nietrzymanie moczu leczenie laserem
Author: Raymond Zoller
Source: http://www.flickr.com


Problem nietrzymania moczu dotyczy wielu kobiet, niezależnie od wieku. Wysiłkowe nietrzymanie moczu polega na mimowolnym wyciekaniu moczu, na przykład podczas wysiłku, kichania bądź kaszlu. Utrata kontroli nad trzymaniem moczu wiąże się z dużym dyskomfortem w wykonywaniu codziennych czynności, jak też wpływa na pogorszenie życia seksualnego i komfort psychiczny kobiety. Jak tego uniknąć? Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie laserem okazuje się najbardziej skuteczne. Laseroterapia to idealna alternatywa dla chirurgicznych metod leczenia nietrzymanie moczu leczenie laserem. Nowoczesne lasery wykorzystywane w tego typu zabiegach pomagają pozbyć się problemów intymnych w szybki i mniej inwazyjny sposób, dzięki czemu pacjentka może wrócić do normalnej aktywności zaraz po odbyciu zabiegu.


Lasery stosowane są obecnie także do leczenia innych problemów związanych z kobiecymi narządami płciowymi takich jak luźna pochwa. Tego typy zabiegi zazwyczaj określa się jako obkurczanie pochwy czy rewitalizacja pochwy. Jak w tym przypadku działa laser? Poprzez ciepło emitowane przez urządzenie następuje podgrzanie kolagenu. W efekcie zwiększa się napięcie tkanek, pochwa jest lepiej nawilżona i bardziej elastyczna obkurczanie pochwy.
Pacjentka po takim zabiegu może cieszyć się poprawą doznań podczas seksu oraz ogólnym polepszeniem komfortu życia. Zabieg ten również zapobiega wystąpieniu wcześniej wspomnianego wysiłkowego nietrzymania moczu.

Tags: partner, Objawy, Pacjent, samopoczucie, problemy