Zielnik w kuchni

Posted on 14/09/2021 7:20am

Ogród na parapecie kuchennym? To nie takie trudne! Woniejąca ziołami kuchnia będzie inspirującym miejscem dla nowych kulinarnych pomysłów, a świeże listki spowodują, iż sporadyczniej sięgać będziesz po torebki z przyprawami.


Przeczytaj, jak zorganizować własny zielnik w pomieszczeniu kuchennym jak też jakie rośliny do niego wybrać.


Kto jeden raz spróbuje założyć swój zielnik w kuchni, ten długo nie będzie umiał sobie wyobrazić żywota bez wyjątkowego aromatu świeżych ziółek. Ich woń szybko podbija całe pomieszczenie, przekształcając domek w bardziej pogodne a także zielone miejsce. Domowy ogródek na parapecie kuchennym to nie wyłącznie metoda na wzbogacenie smaku Twych dań, ale również dobry pomysł na efektowny i odświeżający fragment aranżacji kuchni.


Zespół Aspergera
Author: Hot Gossip Italia
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejszy będzie dobór należytego miejsca. Zioła w doniczkach nie będą rosnąć bez ciągłego dopływu światła, dlatego znakomicie nada się do tego parapet kuchenny. Niestety, zielnik w pomieszczeniu kuchennym bez okna nie będzie najlepszym pomysłem – bez słońca roślinki zaczną żółknąć już po paru dniach. W takowym przypadku domowy ogród lepiej zrobić na balkonie. Dobrze także wygospodarować troszeczkę miejsca na blacie kuchennym, nieopodal okna. Niektóre rośliny lubią bowiem warunki półcieniste, a zbyt intensywne słońce poparzyć może ich listki. Jeśli szukasz efektownych podejść dla swojego wnętrza, możemy wydrążyć w blacie kuchennym specjalne otwory na swoje donice. W ów sposób ziołolecznictwo ojca Grzegorza sroki „wkomponują się” w jego powierzchnię. Wybierając nasiona do własnego kuchennego ogrodu, kieruj się własnymi preferencjami.


Których przypraw używasz najczęściej? Pamiętaj, że zioła nie wymagają specjalnej pielęgnacji – gdy zatroszczysz się o ich systematyczne podlewanie, można wybrać dowolne roślinki, jakich aromat oraz smak lubisz.

Tags: smak, porady, miejsca, sposób