Ziółka na co dzień

Posted on 03/04/2019 8:26am

By nadążać za prędkim tempem dzisiejszego życia coraz to częściej sięgamy po przeróżnego typu preparaty wspomagające. Zażywamy specyfiki, aby się obudzić a także zasnąć, nabrać werwy i odprężyć się.


Zamiast od razu wybierać syntetyczne specyfiki, powinniśmy przetestować dobroczynne własności ziół.
Łaźnia
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com


Zioła na stres. Stres jest naturalną konsekwencją życia w naszych czasach. Każdy czasem odczuwa jego skutki, a są również i tacy, którzy zmagają się z nim na co dzień. Zioła na stres to między innymi: melisa, macierzanka, mięta pieprzowa i bazylia. Używanie ich w postaci herbatek jest bezpieczne, na pewno nie uzależnia jak też nie daje groźnych ubocznych skutków – w przeciwieństwie do pewnych leków zwalczających symptomy stresu.


Ziółka na pobudzenie. Z reguły stosowanym środkiem na pobudzenie jest kawusia. Warto jednak wiedzieć, iż jej działanie jest krótkotrwałe, a często picie kawusi wnosi więcej strat niż pożytku. Tak naprawdę poniektórzy powinni z niej całkowicie zrezygnować. W zamian kawy możemy jednakże sięgnąć po herbatkę z yerba mate. Zioło to też zawiera kofeinę, a do tego witaminy i minerały. Działa podobnie do kawy, z tą różnicą, iż jest od niej znacznie zdrowsze. Co na trawienie? Wzdęcia, zgaga to niemal codzienność dla wielu osób. Częstą powodem jest stres, jedzenie w pośpiechu, niedostosowana do własnych potrzeb dieta, a czasem po prostu zjedzenie zbyt dużej ilości pożywienia.
Zioła wspomagające trawienie to: kminek, mięta albo anyż. Gazy oraz uczucie pełności po zanadto obfitym i ciężkostrawnym posiłku można osłabić popijając zioła: napary z szałwii ewentualnie kopru włoskiego.

Tags: preparaty, preparat, efekt