Zwalczanie objawów przeziębienia

Posted on 05/12/2019 7:39am

W tym sezonie bez problemu można złapać przeziębienie lub chorobę. Warto więc zastanowić się jak walczyć z najbardziej uciążliwymi objawami. Czy istnieją sprawdzone metody, które odniosą skutek i przyniosą choremu ulgę? Wiele naturalnych sposobów sprawdza się w tym znakomicie.

Jednym z objawów jest na przykład katar. Mimo powiedzenia, że nie jest ważne czy katar jest leczony czy nie, ponieważ i tak trwa siedem dni istnieją metody by się go pozbyć. Nadużywanie kropli do nosa jest niebezpieczne, ponieważ wpływają negatywnie na śluzówkę nosa. Jednak naturalnym sposobem by wyleczyć wodnisty katar i oczyścić drogi oddechowe są inhalacje. jest to bardzo łatwy i szybki sposób. Wystarczy w garnku zgotować wodę, dodać do niej kilka kropel olejków zapachowych, po czym pochylić się nad naczyniem i wdychać opary. Można stosować przykładowo amol, kamforę albo olejek eukaliptusowy. Dla lepszego efektu można nakryć głowę ręcznikiem lub bawełnianą chustką. Innym sposobem jest zakup inhalatora. Jego ceny wahają się od 120 złotych, a jest on dobrą inwestycją. Jego dużą zaletą jest to, że korzystają z niego zarówno dzieci jak i dorośli.

Męczące duszności

garść tabletek
Source: flickr.com
Dodatkowym atutem inhalacji jest to, że zwalczają one kaszel suchy i mokry. Może to wykluczyć możliwość używania antybiotyków, co jest wskazane. Syropy na kaszel mogą być również pomocne, a można je nabyć bez recepty w każdej aptece np. . Oczywiście nie można pominąć zasług jakie niesie ze sobą standardowa herbata z cytryną lub mleka z miodem. Gdy połączy się to z kąpielą, spędzaniem czasu w łóżku i długim snem, może zdziałać cuda. Będzie to wpływało bardzo dobrze na nasz stan zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Gdy chorobę spędzamy w domu, należy odpowiednio nawilżyć powietrze w mieszkaniu. Można do tego zastosować urządzenia służące do nawilżania, albo zastosować zwykły mokry ręcznik powieszony na grzejniku. Jest to ważne, alby śluzówka nosa nie została wysuszona podczas choroby.

Spokojny sen

Gdy jesteśmy przeziębieni bardzo często nie możemy spokojnie spać. Jest to duży kłopot dla osób, które podczas snu oddychają głównie przez nos. dlatego tak ważne są oczyszczone drogi oddechowe, ponieważ zdrowy sen pomaga w walce z chorobą. Dobrym, a zarazem naturalnym sposobem na odetkany nos jest położenie na stoliku nocnym koło łóżka chrzanu albo czosnku co na katar działa niwelująco. Ich ostra woń sprawi, że nasze drogi oddechowe będą oczyszczone przez całą noc. Kolejnym dobrym sposobem na szybki powrót do zdrowia jest syrop z cebuli. Jego receptura jest prosta: wystarczy posiekać cebulę, dodać do niej cukier i odstawić na parę dni. Wywar może nie smakuje najlepiej, lecz jego skutki są zadowalające. Ułatwia oczyszczenie dróg oddechowych, zwalcza kaszel i podnosi odporność. Jednak przy każdej kuracji należy pamiętać, żeby żadne objawy choroby nie zostały zlekceważone. Gdy staną się silniejsze, nawet gdy leczymy się w naturalny sposób, powinniśmy umówić się na wizytę do lekarza. ręcznik - strona internetowa

Tags: herbata, nos, sen, receptura, katar, kaszel, syrop, śluzówka